OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Bleskové záplavy, které zasáhly v noci na pondělí 8. června 2020 některé obce na Šumpersku a Uničovsku, doslova během okamžiku převrátily naruby životy stovek lidí. Bohužel, neobešly se ani bez obětí na životech. Nejvíce postiženou obcí je Šumvald a jeho místní část Břevenec.
A právě v Břevenci nespoutaný živel krutě zasáhl do života policisty Petra Večeři a jeho dvou dětí. Poklidný večer v rodinném kruhu se rázem zvrátil v tragédii. Přišli o to nejdražší, co měli, o manželku a mámu. Do jejich domu vtrhla záplavová vlna, která s sebou vzala vše, co jí stálo v cestě a bohužel strhla s sebou i Petrovu manželku. Voda s bahnem během několika vteřin zaplavila celé přízemí domu až po strop a nešťastná žena neměla šanci na přežití.


Po této tragické události se mezi kolegy zvedla nebývalá vlna solidarity. Spousta jich takřka okamžitě přiložila ruku k dílu a pomáhají Petrovi s odklízením následků po záplavách. Pomoci se snaží také finančně a pro Petra a jeho děti zorganizovali sbírku. Dům kolegy nebyl totiž proti podobným živelným pohromám pojištěný a k jeho rekonstrukci bude potřeba nemalá částka. Finance také bude potřebovat na zaopatření svého sedmnáctiletého syna, který studuje na střední škole. Domácnost s nimi sdílí i jeho dospělá dcera, která se snaží osamostatnit.

Sbírku zaštítila Křesťanská policejní asociace. Přispět může kdokoli, komu není osud Petra a jeho rodiny lhostejný.

Příspěvky je možné poukázat na účet číslo 247106501/0300, variabilní symbol 3333.

Pravidelné bohoslužby KPA

Možnost setkat se s námi máte na pravidelných bohoslužbách za bezpečí, které probíhají pod hlavičkou KPA v kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého v Praze na Karlově. O termínech bohoslužeb se prosím informujte na facebookových stránkách KPA nebo webových stránkách kostela nebo se informujte přes náš Kontakt.

 https://kostelnakarlove.com/