OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Veřejná sbírka na pořízení pamětní desky

Křesťanská policejní asociace si Vás dovoluje zdvořile požádat o případnou účast ve sbírce na pořízení pamětní desky „Památce účastníkům protinacistického odboje v letech 1939 – 1945 z řad příslušníků četnictva a policie okresu Přerov“.

Deska bude vyrobena z přírodního kamene černé barvy, na kterém bude vypískován výše uvedený text doplněný o prvorepublikový státní znak a uvedena jména příslušníků – obětí odboje. Pamětní deska bude umístěna na nároží budovy Policie ČR v ulici U Výstaviště v Přerově. Odhadovaná cena se pohybuje kolem 70.000,- Kč. K slavnostnímu odhalení desky by mělo dojít v letošním roce 2018, v roce stého výročí vzniku Československa.

K finančnímu krytí nákladů byl zřízen transparentní „sbírkový“ účet Křesťanské policejní asociace vedený u ČSOB: Číslo účtu:

281981019 / 0300

K desce bude vydána publikace, ve které budou podrobněji rozvedeny životní osudy na desce uvedených policistů a četníků. Bude v ní také prostor pro „slovo“ těch, kteří zhotovení desky podpořili, včetně poděkování a uvedení příslušných log případných sponzorů.

Za Vaši případnou účast ve sbírce děkujeme.

Kontaktní osoba:

plk. JUDr. Bc. Martin Lebduška, tel: +420 725 277 978.