Když se stane zázrak...D1.jfif

PLZEŇSKÝ KRAJ - Náš bývalý kolega utrpěl v únoru minulého roku vážná zranění při dopravní nehodě a byl na hranici života a smrti. Po několika měsících intenzivního léčení si nyní osobně přišel převzít částku ve výši přesahující 260 000 korun, kterou se podařilo vybrat v rámci veřejné sbírky. 

V průběhu letošního roku byla uspořádána veřejná sbírka pro bývalého policistu Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, který v souvislosti s dopravní nehodou utrpěl velmi vážná zranění. Náš mladý kolega Jan B., který sloužil na odboru služby dopravní policie, strávil několik měsíců v nemocnici a jeho zdravotní stav byl velmi vážný a lékařská prognóza nepříznivá Po několika dlouhých týdnech byl z péče zdravotníků propuštěn do domácího léčení a od té doby je odkázán na péči svých nejbližších. Kolega má trvalé poškození mozku, přišel částečně o zrak a má celou řadu dalších komplikací. Do služby se už bohužel s ohledem na svůj zdravotní stav vrátit nemůže. 

Abychom vyjádřili svou podporu, kolegialitu i lidský přístup, rozhodli jsme se uspořádat veřejnou sbírku, jejíž výtěžek měl, kromě jiného, pomoci i rodičům, kteří našemu kolegovi - jejich synovi, věnují svůj čas a poskytují mu tu nejlepší péči, kterou jen mohou.  

V průběhu sbírky, která byla vyhlášena ze strany Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje za podpory Křesťanské policejní asociace, z. s. dne 10. 6. 2022 a ukončena 30. 9. 2022, byla vybrána částka ve výši  263 497,- Kč. Symbolický šek si z rukou ředitelky kanceláře ředitele plk. Ilony Vaníčkové a policejního kaplana plk. Jiřího Ignáce Laňky osobně převzal náš bývalý kolega se svým tatínkem. Společné setkání se uskutečnilo v úterý 25. října a nebylo pouhým oficiálním aktem, ale především velmi příjemnou a přátelskou záležitostí. Jana B. přišli pozdravit také jeho bývalí kolegové - nadřízení z odboru služby dopravní policie a policejní psycholožka. A jednalo se o chvíle plné silných emocíJak nám sám Honza řekl, to, že přežil, že se postavil zpět na nohy a naučil se postupně znovu mluvit, je jednoduše zázrak. Svůj čas nyní tráví zejména cvičením, podstupuje nejrůznější terapie, jezdí do rehabilitačních center a svůj volný čas pak nejraději sdílí se svým novým psem. V budoucnu by se chtěl přihlásit do masérského kurzu a pak se stát masérem. To vše za neustálé podpory milující maminky, tatínka a sestry, kteří pro něj zajišťují zázemí a podmínky, které mu umožňují zapojit se zpět do aktivního společenského života. 

Jak z rozhovoru s otcem Honzy vyplynulo, léčba, rehabilitace, pomůcky - to vše je pro rodinu velmi finančně nákladné. A proto věříme, že získané finanční prostředky z námi pořádané sbírky pomohou snížit alespoň částečně finanční zátěž, se kterou se rodina potýká 

Chtěli bychom poděkovat všem kolegyním a kolegům, stejně tak jako všem ostatním, kterým osud našeho mladého kolegy nebyl lhostejný, a rozhodli se jakoukoliv částkou do sbírky přispět. Velice si vaší podpory vážíme a ještě jednou za ni velice děkujeme. Stejně tak je za tuto podporu vděčný i Honza a jeho nejbližší, kteří byli výší vybrané částky dojati.  

Honzovi přejeme do dalších dnů hlavně pevné zdraví, silnou vůli a kupu štěstí a jeho nejbližším ještě také hodně trpělivosti a pohody.  

mjr. Mgr. Pavla Burešová
27. října 2022

D4.jfif

D3.jfif

D5.jfif